CRCW12060000Z0EAC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW12060000Z0EAC |
Description | RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW12060000Z0EAC Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Mfr | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Series | Supplier Device Package |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |