CRCW1206220KJNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 9,532
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 9,255
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 940
Similar
Bourns Inc.
Similar
YAGEO
YAGEO
In Stock: 60
220 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1206220KJNTA
DigiKey Part Number
CRCW1206220KJNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1206220KJNTA
Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1206220KJNTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)