CRCW120630K0FKEAHP
DigiKey Part Number
541-30.0KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-30.0KUCT-ND - Cut Tape (CT)
541-30.0KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120630K0FKEAHP
Description
RES SMD 30K OHM 1% 3/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW120630K0FKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)