ICM1206ER601M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ICM1206ER601M |
Description | CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 260mA DCR 800mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ICM1206ER601M Models |
Category | Current Rating (Max) 260mA |
Manufacturer Vishay Dale | DC Resistance (DCR) (Max) 800mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.083" (2.10mm) |
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |