ICM2020ER102R
DigiKey Part Number
541-ICM2020ER102RTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ICM2020ER102RCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ICM2020ER102RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICM2020ER102R
Description
CMC 3A 2LN 1 KOHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 3A DCR 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ICM2020ER102R Models
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.217" L x 0.217" W (5.50mm x 5.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz