ICM6050ER701N
ICM6050ER701N
DigiKey Part Number
541-ICM6050ER701NTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ICM6050ER701NCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ICM6050ER701NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICM6050ER701N
Description
CMC 10A 2LN 700 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 5mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Voltage Rating - DC
125V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.591" L x 0.512" W (15.00mm x 13.00mm)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz