IHLE3232DDER220M5A
DigiKey Part Number
541-IHLE3232DDER220M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE3232DDER220M5ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE3232DDER220M5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE3232DDER220M5A
Description
FIXED IND 22UH 3.7A 110.21 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 3.7 A 110.21mOhm Max Nonstandard, 4 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
110.21mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
9MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Nonstandard, 4 Lead
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.350" L x 0.344" W (8.89mm x 8.74mm)
Current - Saturation (Isat)
3.8A
Height - Seated (Max)
0.174" (4.42mm)