IHLE5050FHER2R2M5A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLE5050FHER2R2M5A |
Description | FIXED IND 2.2UH 25.5A 3.67 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 25.5 A 3.67mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 3.67mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 23.3MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.550" L x 0.535" W (13.97mm x 13.59mm) |
Current - Saturation (Isat) 21.5A | Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm) |