IHLP2020CZEK100M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZEK100M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2020CZEK100M1ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2020CZEK100M1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZEK100M1A
Description
FIXED IND 10UH 2.75A 131.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 2.75 A 131.9mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
131.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current - Saturation (Isat)
2.25A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)