IHLP2525CZER100M11
DigiKey Part Number
541-2577-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2577-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2577-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER100M11
Description
FIXED IND 10UH 4A 71.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 4 A 71.2mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2525CZER100M11 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
DC Resistance (DCR)
71.2mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)