IHLP2525CZER1R5M51
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZER1R5M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2525CZER1R5M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2525CZER1R5M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER1R5M51
Description
FIXED IND 1.5UH 10.6A 13.2 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Inductor 10.6 A 13.2mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
13.2mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
45.9MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
11.6A