IHLP3232DZER470M51
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZER470M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP3232DZER470M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP3232DZER470M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER470M51
Description
FIXED IND 47UH 2.4A 269.64 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Molded Inductor 2.4 A 269.64mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER470M51 Models
DC Resistance (DCR)
269.64mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.8A