IHLP5050EZER1R5M5A
DigiKey Part Number
541-10240-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10240-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10240-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050EZER1R5M5A
Description
FIXED IND 1.5UH 31.27A 2.94 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 31.27 A 2.94mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
2.94mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30.6MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Current - Saturation (Isat)
28A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)