IHLP6767GZER100M01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP6767GZER100M01 |
Description | FIXED IND 10UH 16.5A 12 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 16.5 A 12mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP6767GZER100M01 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 25A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 12mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |