TNPU0603100RBZEN00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TNPU0603100RBZEN00 |
Description | RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TNPU0603100RBZEN00 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±5ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |