TNPV1206220KBEEN
DigiKey Part Number
541-2311-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2311-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2311-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPV1206220KBEEN
Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPV1206220KBEEN Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)