WSC251550R00FEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WSC251550R00FEA |
Description | RES SMD 50 OHM 1% 1W 2515 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2515 J-Lead Automotive AEC-Q200 Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WSC251550R00FEA Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±20ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 275°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2515 J-Lead |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm) |