1.5SMC150CA-E3/9AT
DigiKey Part Number
112-1.5SMC150CA-E3/9ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-1.5SMC150CA-E3/9ATCT-ND - Cut Tape (CT)
112-1.5SMC150CA-E3/9ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC150CA-E3/9AT
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
207V Clamp 7.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
128V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
143V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
207V