5KP22A-E3/54
DigiKey Part Number
5KP22A-E3/54GITR-ND - Tape & Reel (TR)
5KP22A-E3/54GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP22A-E3/54
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 141A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V