BZX384B22-G3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 13,676
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
Similar
onsemi
In Stock: 75
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 22 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZX384B22-G3-18
DigiKey Part Number
BZX384B22-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B22-G3-18
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX384B22-G3-18 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW