BZX384B3V3-E3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
SMC Diode Solutions
In Stock: 2,730
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Central Semiconductor Corp
Diotec Semiconductor
onsemi
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZX384B3V3-E3-08
DigiKey Part Number
112-BZX384B3V3-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX384B3V3-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZX384B3V3-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B3V3-E3-08
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW