BZX384C3V3-E3-08
DigiKey Part Number
BZX384C3V3-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX384C3V3-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZX384C3V3-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C3V3-E3-08
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW