BZX584C9V1-G3-08
DigiKey Part Number
112-BZX584C9V1-G3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX584C9V1-G3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZX584C9V1-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX584C9V1-G3-08
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
Category
Impedance (Max) (Zzt)
6 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW