SMA5J28AHE3/5A is out of stock and backorders are currently unavailable.
Bourns Inc.
In Stock: 10,094
STMicroelectronics
Comchip Technology
Image for SMA5J28AHE3/5A is not available
SMA5J28AHE3/5A
DigiKey Part Number
SMA5J28AHE3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J28AHE3/5A
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 11A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V