SMA6F13A-M3/6B
DigiKey Part Number
SMA6F13A-M3/6B-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6F13A-M3/6B
Description
TVS DIODE 13VWM 23.9VC DO221AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.9V Clamp 147A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC (SlimSMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
147A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
4000W (4kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.9V