SMA6F51A-M3/H
DigiKey Part Number
112-SMA6F51A-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMA6F51A-M3/HCT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMA6F51A-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6F51A-M3/H
Description
TVS DIODE 51VWM 82.2VC DO221AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.2V Clamp 7.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC (SlimSMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.3A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V