Image for SMAJ20CA-E3/5A is not available
SMAJ20CA-E3/5A
DigiKey Part Number
112-SMAJ20CA-E3/5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMAJ20CA-E3/5ACT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMAJ20CA-E3/5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ20CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 12.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V