Image for SMAJ26CA-E3/61 is not available
SMAJ26CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ26CA-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ26CA-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ26CA-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ26CA-E3/61
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V