SMBJ15CA-E3/52
DigiKey Part Number
SMBJ15CA-E3/52GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ15CA-E3/52GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ15CA-E3/52GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ15CA-E3/52
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 24.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V