SMBJ33CD-M3/I
DigiKey Part Number
SMBJ33CD-M3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ33CD-M3/IGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ33CD-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ33CD-M3/I
Description
TVS DIODE 33VWM 52.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52.5V Clamp 11.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
37.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
52.5V