SMC3K78CA-M3/57
DigiKey Part Number
SMC3K78CA-M3/57GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMC3K78CA-M3/57GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMC3K78CA-M3/57GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMC3K78CA-M3/57
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Detailed Description
126V Clamp 23.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
SMC3K78CA-M3/57 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V