SMF12A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF12A-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF12A-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
SMF12A-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF12A-E3-08
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 10.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
483pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V