SMF15A-M3-08
DigiKey Part Number
112-SMF15A-M3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMF15A-M3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMF15A-M3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF15A-M3-08
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO219AB
Detailed Description
24.4V Clamp 8.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Capacitance @ Frequency
367pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V