SMF58A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF58A-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF58A-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF58A-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF58A-E3-08
Description
TVS DIODE 58VWM 95VC DO219AB
Detailed Description
95V Clamp 2.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Capacitance @ Frequency
144pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
95V