V20PW10CHM3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V20PW10CHM3/I |
Description | DIODE ARR SCHOTTKY 100V SLIMDPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 100 V |
Series | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package SlimDPAK |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 10 A |