VS-10CVH02HM3/I is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Diode Array 1 Pair Common Cathode 200 V 5A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
SLIM DPAK
VS-10CVH02HM3/I
DigiKey Part Number
VS-10CVH02HM3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
VS-10CVH02HM3/IGICT-ND - Cut Tape (CT)
VS-10CVH02HM3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS-10CVH02HM3/I
Description
DIODE ARRAY GP 200V 5A SLIMDPAK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VS-10CVH02HM3/I Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Manufacturer
Reverse Recovery Time (trr)
25 ns
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
4 µA @ 200 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Qualification
AEC-Q101
Technology
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Supplier Device Package
SlimDPAK
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.17 V @ 10 A