VS-12CWQ06FNTRL-M3
DigiKey Part Number
112-VS-12CWQ06FNTRL-M3TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VS-12CWQ06FNTRL-M3CT-ND - Cut Tape (CT)
112-VS-12CWQ06FNTRL-M3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS-12CWQ06FNTRL-M3
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 60 V 6A Surface Mount TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
790 mV @ 12 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 mA @ 60 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
6A