VS-20CTQ150-M3
DigiKey Part Number
VS-20CTQ150-M3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS-20CTQ150-M3
Description
DIODE ARR SCHOT 150V 10A TO2203
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 10A Through Hole TO-220-3
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 150 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
10A