VS-43CTQ100STRR-M3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VS-43CTQ100STRR-M3 |
Description | DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO263AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 20A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 20 A |
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package TO-263AB (D2PAK) |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A | Base Product Number |