XLD5A24CAHM3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XLD5A24CAHM3/I |
Description | TVS DIODE 24VWM 26VC DO218AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26V Clamp 120A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-218AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 120A |
Mfr | Power - Peak Pulse 7700W (7.7kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Package / Case DO-218AB |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V | Base Product Number |