TS7Y205KR32
DigiKey Part Number
716-TS7Y205KR32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS7Y205KR32
Description
TS7 Y 2M 10% TR E3
Detailed Description
2 MOhms 0.05W, 1/20W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2 MOhms
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Size / Dimension
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Tolerance
±10%