TSM3ZJ103MR10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TSM3ZJ103MR10 |
Description | TSM3 ZJ 10K 20% TR E3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Side Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Vishay Sfernice | Number of Turns 11.0 |
Series | Adjustment Type Side Adjustment |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Resistive Material Cermet |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 10 kOhms | Termination Style Gull Wing |
Power (Watts) 0.125W, 1/8W | Size / Dimension Rectangular - 0.158" x 0.156" Face (4.01mm x 3.96mm) |
Tolerance ±20% |