TSM3ZJ203MR10
DigiKey Part Number
716-TSM3ZJ203MR10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSM3ZJ203MR10
Description
TSM3 ZJ 20K 20% TR E3
Detailed Description
20 kOhms 0.125W, 1/8W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Side Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.158" x 0.156" Face (4.01mm x 3.96mm)
Tolerance
±20%