SIZF4800LDT-T1-GE3
DigiKey Part Number
742-SIZF4800LDT-T1-GE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
742-SIZF4800LDT-T1-GE3CT-ND - Cut Tape (CT)
742-SIZF4800LDT-T1-GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIZF4800LDT-T1-GE3
Description
MOSFET 2N-CH 80V 10A PWRPAIR
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 80V 10A (Ta), 36A (Tc) 4.5W (Ta), 56.8W (Tc) Surface Mount PowerPAIR® 3x3FS
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIZF4800LDT-T1-GE3 Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
19mOhm @ 10A, 10V
Manufacturer
Vishay Siliconix
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
950pF @ 40V
Part Status
Active
Power - Max
4.5W (Ta), 56.8W (Tc)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Half Bridge)
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
80V
Package / Case
12-PowerPair™
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
10A (Ta), 36A (Tc)