593D107X9020E2TE3
593D107X9020E2TE3
DigiKey Part Number
718-1031-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1031-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1031-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
593D107X9020E2TE3
Description
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
EDA/CAD Models
593D107X9020E2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
20 V