T22C686K050EZS
T22C686K050EZS
DigiKey Part Number
718-2128-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2128-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2128-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T22C686K050EZS
Description
CAP TANT 68UF 10% 50V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Nonstandard 1.5Ohm @ 120Hz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T22C686K050EZS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 120Hz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Capacitance
Size / Dimension
0.303" L x 0.280" W (7.70mm x 7.10mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Voltage - Rated
50 V