T52M1227M025C0070
DigiKey Part Number
718-T52M1227M025C0070TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T52M1227M025C0070CT-ND - Cut Tape (CT)
718-T52M1227M025C0070DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T52M1227M025C0070
Description
PRELIMINARY T52227M025M12T0070
Manufacturer Standard Lead Time
83 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7361 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V