T58W0475M025C0500
DigiKey Part Number
718-T58W0475M025C0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T58W0475M025C0500CT-ND - Cut Tape (CT)
718-T58W0475M025C0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T58W0475M025C0500
Description
T58475M025W02T0500 PRELIMINARY
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 0805 (2012 Metric) 500mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
4.7 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W0
Voltage - Rated
25 V