TH3C106K025C1100
DigiKey Part Number
718-1270-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1270-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1270-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C106K025C1100
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TH3C106K025C1100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
25 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm