TH3D106K050C0800 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm
TH3D106K050C0800
DigiKey Part Number
TH3D106K050C0800-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3D106K050C0800
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3D106K050C0800 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm